FutbolSüper LigTrabzonsporTransfer Haberleri

Kucka ”Trabzon’da Kalıyorum”

Yeni sezon hazırlıklarını Slovenya’da sürdüren Trabzonspor’da Juraj Kucka, Hüseyin Türkmen ve Cafer Tosun basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sözlerine Trabzonspor’daki geleceğinin sorulması üzerine “Buradayım, hiçbir yere gitmiyorum” diyerek başlayan Kucka, kampın güzel geçtiğini söyledi ve “İlk hafta olması nedeniyle genelde koşu yaptık, fitness ve salonda çalışmalarımız var. Topla çalışmaya yeni yeni başladık. Ama gerçekten çok iyi gittiğini ve iyi başladığını söyleyebiliriz. Şimdi yoruluyoruz ki ileride çok daha rahat edelim. Sezon başladığında yorgunluk olmasın” diye konuştu.

Kampta çok sayıda genç futbolcu olmasını da değerlendiren Slovak isim “Tecrübeli oyuncular olarak bizimle çalışan genç arkadaşlarımıza çok yardımcı olmamız gerekiyor. Çünkü biz de o süreçlerden geçtik. Şuan onların yardıma ihtiyacı var. Umarım onların da çok güzel gelecekleri olur. Onların ağabeyleri olarak gereken yardımı yapmaya her zaman hazırız.” sözleriyle desteklerini belirtti.

Yeni teknik direktör Ünal Karaman hakkında ise “Hocamız hakkında yorum yapmak için erken olduğunu düşünüyorum. Ama elde ettiğim ilk edinim hocamız çok iyi bir insan. Futbolcunun ne hissettiğini, ne istediğini, neye ihtiyacı olduğunu biliyor. Yavaş yavaş birbirimizi tanıma fırsatı bulacağız. Kampta yapacağımız toplantılar ve geçireceğimiz süreyle birlikte biz hocamızı o da bizi tanıyacak.” diyerek yanıtladı.

Maaşında fedaya gitmeyeceği haberleriznin sorulması üzerineyse “Biz futbolcular olarak ekonomik durumlardan bahsetmesek çok daha iyi olur. Biz sahaya çıkıp takımımız için en iyi faydayı vermeye çalışan insanlarız. Dolayısıyla ekonomik konuda bizim konuşmamız çok doğru olmaz” cevabını verdi.

 

Genç oyuncu Hüseyin Türkmen ise “Buradan Trabzonspor’un bulunduğu durumdan da faydalanıp kendimizi göstermek istiyoruz. Şansımızı iyi değerlendirmek istiyoruz. Ağabeylerimiz de çok destek oluyor. Bu formaya talibim. Sezon bittiğinde sadece 1 hafta dinlendim. Kendimi göstermek için çalışmalarıma devam ettim. Kampa hazır geldim. Buraya en iyi şekilde adapte oldum. Stoper eksiğimiz var. Bu nedenle kendimi olumlu şekilde geliştirip devam etmek istiyorum. Bu takımda kalıp, formayı da almak istiyorum” diyerek heyecanını dile getirdi.

 

Bir diğer genç isim Cafer Tosun ise “Bu takımın bir parçası olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ağabeylerimiz de hem saha içi hem saha dışında bize çok yardımcı oluyorlar. Onlara da teşekkür ediyoruz. İnşallah kamp sonuna kadar böyle devam eder. Çok güzel bir aile ortamı var şu anda. Geçen sene Abdülkadir ve Yusuf’un performansı çok göz doldurdu. Onların iyi performans sergilemesi bütün gözleri Trabzonspor’un altyapısına çevirdi. Benden de beklentilerin olduğunu biliyorum. İnşallah beklentileri boşa çıkarmayacağım. Çok çalışarak formayı giymeyi hedefliyorum” sözleriyle yeni sezon için can attığını belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kesinlikle Okumalısın

Close
Close